berlin cathedral

جاذبه های دیدنی برلین را بشناسیم

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email
Share on print

شهر برلین، پایتخت آلمان، پایتخت سیاسی ومرکز فعالیت های توریستی آلمان است. جاذبه های دیدنی برلین برای هر مسافری جذاب و سرگرم کنندست. فرقی نمیکند که به دنبال چه هستید. اگر به دنبال تاریخ و فرهنگ هستید یا دنبال هنر، موسیقی و نایت لایف هستید، برلین دارای تنوع سرگرمی هاست. این شهر ترکیبی از معماری های زیبا از اعصار متفاوت و دارای سرزندگی و نشاط روزانست.

برلین دارای تاریخچه شگفت انگیزی است. برلین پر از جاذبه های دیدنی است که جنگ ها و تنش های برلین را یادآور میشود. اگرچه برلین در خلال جنگ تخریب شد، اما بخاطر حفاظت از تاریخش بارها بازسازی شد.

برای سفر به شهر جذاب برلین، لیستی از بهترین جاذبه های دیدنی برلین آماده کرده ایم.

دروازه براندنبورگ (Brandenburg Gate)

دروازه براندنبورگ نمادی از اتحاد و صلح در آلمان و اروپاست. در سال 1791 مانند آکروپولیس آتن ساخته شد. این دروازه بیست و شش متر بلندا، شش ستون و پنج گذرگاه دارد.

یکی از معروف ترین جاذبه های دیدنی و  یادمان های برلین محسوب میشد، که به عناون نقطه انفصال قسمت های غری و شرقی برلین مورد استفاده قرار میگرفت.

این دروازه شاهد رویدادهای تاریخی بسیاری بوده است. در این مکان در سال 1987 گرباچف توسط رئیس جمهوری وقت آمریکا در دوران جنگ سرد مورد خطاب قرار گرفت. دو سال بعد در یکم دی ماه سال 1368 این دروازه به روی عموم بازگشایی شد و دو قسمت برلین متحد شدند. بیش از یکصد هزار نفر، آن روز از دروازه برلین بازدید کردند، با افزایش بازدیدها، آسیب های جدی به دروازه وارد شد.

از اینرو از سال 2000 تا 2002 دروازه برای مرمت و بازسازی بسته شد. امروزه دروازه برای بازدید عموم باز است. بخاطر اهمیت تاریخی دروازه، جشن معروف سال نو در این مکان برپا میشود و بیش از یک میلیون نفر از هر ساله از این دروازه بازدید میکنند.

The Brandenburg Gate

میدان پوتسدامر پلاتس (Potsdamer Platz)

یکی از جاذبه های دیدنی برلین، بازدید از میدان پوتسدامر پلاتس می باشد. نام میدان برگرفته از شهر پوتسدامر است. این میدان از یک زمین بایر در طول جنگ جهانی دوم، به یکی از مراکز مهم توریستی و تجاری تبدیل شد.

این میدان بعد از اتحاد دو آلمان بازگشایی و مرمت شد. امروزه محل رستوران های معروف، مراکز خرید، سینما و تئاتر با معماری های زیبایی می باشد.

سریع ترین آسانسور اروپا در این میدان قرار دارد که بازدید کنندگان را به برج کولهوف (kolhoof Tower) میبرد. نمایی برج فوق العادست. تمام افق شهری برلین قابل مشاهده است. همچین مرکز Legoland Discovery Centre با چهار میلیون تکه لگو در این میدان قرار دارد.

Potsdamer Platz

ساختمان رایشس‌تاگ (Reichstag building)

ساختمان رایشس تاگ یک ساختمان دولتی با چشم اندازی زیباست. دومین جاذبه دیدنی محبوب برلین محسوب میشود و سالیانه سه میلیون بازدید کننده دارد. ساخت این کاخ در سال 1894 به پایان رسید و تا سال 1933 محل برگزاری دیت امپراطور (Imperial Diet) امپراطوری آلمان بود.

در آن زمان این ساختمان طعمه حریق شد و در طول جنگ جهانی دوم صدمات بسیار دید، و متروکه ماند. جلسات پارلمان آلمان در مکان های دیگری برگزار میشد. در دهه 1960 قسمتی از ساختمان بازسازی شد، اما بازسازی کامل ساختمان به 1990 بعد از اتحاد دو آلمان موکول شد. در سال 1999 بعد از تکمیل بازسازی، دوباره محل برگزاری جلسات پارلمان آلمان شد.

معماری ساختمان رایشس تاگ منحصر به فرد و بینظیر است، اما گنبد ساختمان خیره کننده است. گنبد از شیشه ساخته شده است. بازدید کنندگاه می توانند سالن محل برگزاری جلسات را از طریق گنبد ببینند. این کار یک نمادسازی است، که مردم بالاتر از دولتمردان و ناظر هستند. به همین دلیل است که این ساختمان برای بازدید عموم آزاد است.

از زمان بازگشایی ساختمان بر روی عموم، راه های مختلفی برای بازدید ساختمان است. می توان با شرکت در تور به ساختمان رفته و حتی به سخنان نمایندگان در جلسات پارلمان گوش دهید، اما طبیعتا به زبان آلمانی است. بیشتر مردم، به بالای گنبد می روند تا بتوانند تالار را ببینند. این محل آخر هفته ها شلوغ میشود و بهتر در طول هفته به آنجا سر بزنید.

reichstag building

کلیسای جامع برلین (Berlin Cathedral)

قدمت کلیسای جامع برلین به قرن پانزدهم میرسد. یکی از مهم ترین جاذبه های دیدنی و  چشم اندازهای شهر برلین چه از لحاظ معماری و چه از لحاظ مذهبی میباشد. این کلیسا در دوران های مختلف بنا به سلیقه حکام و پادشاهان مختلف بارها ساخته و بازسازی میشد.

در سال 1893 به کل تخریب شد تا در سال 1905 بنای دیگری از کلیسا ساخته شود. در طول جنگ جهانی آسیب های بسیار دید. در سال 1993 به طور کامل بازسازی شد. در حال حاضر، این کلیسا محل اجتماع پروتستان های برلین است.

تورهای کلیسای جامع برای بازدید عموم باز است. می توان انتخاب کرد تنها کلیسا بازدید بشود و با موزه و سرداب نیز بازدید بشوند.

berlin cathedral

کاخ شارلوتنبورگ (Charlottenburg Palace)

کاخ شارلوتنبورگ بزرگترین کاخ برلین آلمان است، که سبک معماری روکوکو آن یادآور امپراطوری پروس است. نام کاخ از نام ملکه پروس گرفته شده است. وی اولین ملکه پروس بود که عادت به پیاده روی در باغ کاخ داشت.

این کاخ در حین جنگ جهانی دوم دچار آسیب های جدی شد. که بعدها بازسازی شد. این کاخ به یکی از محبوب ترین جاذبه های دیدنی برلین تبدیل شده است. اتاق های کاخ دارای تزئینات طلایی است که عظمت سلطنتی را منتقل می کند. اتاق های کاخ با ظروف چینی و نقره تزئین شده اند. مقبره ملکه لوئیز، خانه چای کوشک، ویلای ناپلی و ایوان نویر پاویلون از اماکن دیدنی کاخ می باشند.

پارک تیرگاردن بزرگ (Grosser Tiergarten)

تیرگان پارک یکی از قدیمی ترین و بزرگترین پارک های عمومی برلین است. مساحت پارک 200 هکتار و پارک اصلی شهر است. این پارک محلی برای بدست آوردن آرامش و انجام فعالیت های تفریحی است و نقش مهمی در تنظیم هوای برلین دارد.

این پارک در قرن هفدهم ساخته شد، اما بارها بنا به سلیقه حکام مختلف دچار تغییرات طراحی فراوانی شد. در طول جنگ جهانی دوم دچار آسیب های فراونی شد، همچنین در 1945 در پی بحران ذغال سنگ، دچار جنگل زدایی شد و تعداد بسیار زیادی از درختان خود را از دست داد. اما در سال 1949 با همت شهروندان، اقدام به کاشت نهال و درخت و مجددا احیا شد.  

امروزه مؤسسات دولتی بسیاری مانند اقامتگاه رئیس جمهور و بوندستاگ در این پارک قرار دارد. مجسمه های بسیاری که نشان دهنده تاریخ پروس است، در این پارک وجود دارد. این پارک محل مناسبی برای پیک نیک و گذراندن وقت در فضای باز می باشد.

Grosser Tiergarten

برج برلین

یکی از جاذبه های دیدنی این شهر که در واقع ریشه در گذشته ندارد و با زمان حال و مدرنیسم گره خورده است ، برج برلین می باشد . این برج که ارتفاعی به طول 368 متر دارد ، یک برج مخابراتی است که در سال 1969 افتتاح شده است . یکی از ویژگی های این برج ، رستوران های بزرگ و شیکی هستند که در آن قرار دارند . وقتی در روز ها طلوع آفتاب صورت می گیرد ، نور خورشید باعث می شود که سایه ای صلیب شکل این برج بر روی خیابان بیفتد . مردم به این سایه ، انتقام پاپ می گویند 

Berlin Tower

سخن پایانی

برلین پایتخت آلمان، شهری زیبا و با یادمان های بسیاری از دوران های مختلف است. ساختمان ها و مراکز فرهنگی برلین با معماری خاص و خیرکننده خود، دارای چشم اندازهای زیبایی است که مسافرین بسیاری را به خود جذب میکنند. سفر برلین یکی از خاطره انگیز و به یاد ماندنی ترین می باشد.

فرم عضویت در خبرنامه جهانگیر گشت آسمان

رزرو قطار اروپا

رزرو هتل در سراسر جهان

رزرو پرواز تمامی خطوط

رزرو کشتی کروز لوکس

نماینده فروش بلیت قطار های اروپایی و کشتی های تفریحی و لوکس کروز MSC در ایران

آدرس : تهران – خیابان شریعتی .خیابان ظفر(شهید دستگردی) .خیابان فرید افشار . بلوار آرش شرقی . خیابان دلیری (نونهالان) . نبش کوچه حیدری شماره 48 طبقه اول
تلفن : 26410130-021
ایمیل : contact@jahangirgashttours.com

  • تور ترکیه
  • تور دبی
  • تور فرانسه
  • تور اروپا
  • تور ترکیه
  • تور نمایشگاهی آسیا
  • تور های نمایشگاهی اروپا
بستن منو