سفر به اروپا آن هم در فصل تابستان بسیار لذت بخش است. دیدن زیبایی های اروپا و کشف جاذبه هایی که کمتر معرفی شده اند، همیشه یکی از وسوسه انگیز ترین دلایلی است که شما را ترغیب به بستن چمدان ها می کند. در این بین وسیله سفر به اروپا نیز یکی از انتخاب هایی است که اگر درست باشد لذت سفر را دو چندان خواهد کرد. سفر با قطار اروپا یکی از انتخاب های هوشمندانه و هیجان انگیز است که هر ساله طرفداران بسیاری را به سمت خود جذب می کند. از این رو در این مقاله قصد داریم به معرفی مزیت های سفر با قطار اروپا بپردازیم. با ما همراه باشید تا این مزیت های منحصر به فرد را مرور کنیم.

– با ترن اروپایی ارزان تر سفر کنید

اگر بگوییم سفر با قطار اروپایی ارزان تر است اغراق نکرده ایم. اگر چه در اغلب مواقع بلیت هواپیما از بلیت قطار گران تر است اما باید به این نکته نیز اشاره کنیم که در مسیرهای کوتاه تر همیشه انتخاب قطار به صرفه تر از هواپیما است. برای سفر در داخل یک کشور نیز سفر با قطار را توصیه می کنیم. یعنی اگر قصد دارید فقط یکی از کشورهای اروپایی را به عنوان مقصد تورهای تابستان انتخاب کنید تهیه “ریل پس” آن کشور و سفر با قطار بهترین انتخاب است. در این صورت شما به صورت نامحدود می توانید از تخفیفات ویژه خرید بلیت قطار استفاده کنید.

– برای سفر با قطار اروپایی هزینه اضافه بابت چمدان هایتان پرداخت نمی کنید

این یک مزیت بزرگ است. اگر سفر با قطار را به عنوان یک تور خانوادگی انتخاب کرده اید و چمدان و بار اضافه به همراه دارید سفر با قطار اروپایی گزینه خوبی است. در این حالت شما برای چمدان های اضافه مبلغی را پرداخت نخواهید کرد.

– با قطار اروپا از مسیر سفر نیز لذت خواهید برد

سفر تنها رسیدن به مقصد نیست. مسیر های قطار اروپایی مملو از زیبایی و جاذبه های شگفت انگیز است یکی از این مسیر ها، مسیر قطارهای سوئیس است که در دامنه کوهستان آلپ شما را با بهشتی رویایی و پرطرفدار رو به رو خواهد کرد. شما می توانید با مطالعه مقالات قبلی از این مسیرها مطلع شوید.

– کیفیت خدمات بلیت قطار درجه یک و دو محسوس نیست

همین دلیل به ظاهر ساده به شما این امکان را می دهد که با تهیه بلیت قطار اروپایی درجه دو از کیفیت خدمات ارائه شد راضی و خوشنود باشید. اما در بلیت هواپیما کیفیت و وسعت خدمات ارائه شده بسیار چشمگیر است. همین دلیل باعث شده است که هر روز به تعداد طرفداران استفاده از قطار اروپا افزوده شود.

از دلایل بیشمار سفر با قطار اروپا که بگذریم مقاصد بسیار متنوعی را می توانید در لیست تورهای تابستان اروپا قرار دهید. این امر به دلیل گستردگی شبکه ریلی منظم و کارآمد در اروپا است. البته دلایل دیگری نیز به این گستردگی خطوط ریلی کمک کرده است. مردم اروپا سفر با قطار را در اولویت قطار می دهند و این نگرش سابقه ای دیرینه دارد. در ادامه به چند مقصد زیبا که برای تورهای تابستانی و سفر با قطار مناسب هستند را معرفی خواهیم کرد.

سفر با قطار اروپایی

مقاصد پرطرفدار در اروپا برای سفر با قطار اروپایی

– یکی از مقاصدی که بسیار نیز پرطرفدار است و در مقالات قبلی هم به آن اشاره شده، کشور سوئیس است. یکی از زیباترین مسیر های قطار در اروپا مسیرهای کوهپایه ای کوهستان آلپ است که می توانید سفری حیرت انگیز و رویایی را تجربه کنید. در این کشور شهر زرمات (Zermatt) و شهر داوس(Davos) در مسیر قطار قرار دارند. اگر قصد سفر به سوئیس را دارید حتما سوار شدن به قطار و بازدید از این دو شهر فوق العاده زیبا را در برنامه تور تابستان خود قرار دهید.

– لیسبون پرتغال شهری است که باید با قطار به آن سفر کرد. اگر ریل پس اروپا را تهیه کنید می توانید از تخفیفات بسیار خوبی برخوردار شوید که به شما امکان می دهد مسیر های بیشتر، شهرهای بیشتر و لذت بیشتری را داشته باشید. لیسبون یکی از همان شهرهایی است که تورهای تابستان اروپا را کامل می کند. شهری با جاذبه های گردشگری اعجاب انگیز که سفر با قطار می تواند حس خوشایند و مرموزی را به شما هدیه کند. دیدن مسیرهای قطار که به شهر طلایی لیسبون ختم می شود نیز پر از زیبایی است. این فرصت را فقط با قطار می توانید به دست آورید.

– اگر چه ایتالیا یکی از کشورهایی است که می توانید ریل پس آن را تهیه کرده و به تعداد نامحدودی از مسیرهای قطار در یک بازه مشخصی دسترسی داشته باشید، اما سینکه تره (Cinque Terre) یکی از شهرهای زیبایی است که باید با قطار به آن سفر کنید. این شهر برای یک تور خانوادگی نیز بسیار مناسب است. این شهر یکی از بی نظیر ترین جاذبه های طبیعی اروپا را در خود دارد که برای هر گردشگری جذاب خواهد بود.

تورهای تابستان اروپا

– اسپانیا نیز به عنوان یکی از کشورهای پیشرو در صنعت حمل و نقل ریلی از خطوط ریلی وسیع و پیشرفته سود می برد. یکی از جزایر زیبا که سفر با قطار را در آن می توانید تجربه کنید جزیره مایورکا (Mallorca) و مسیرهای ریلی این جزیره است که بسیار پرطرفدار و هیجان انگیز است.

اگر چه مقاصد و دلایل متنوع دیگری را می توانیم برای سفر با قطار اروپا ذکر کنیم اما در این مقاله به مهمترین و پرطرفدار ترین این دلایل و مقاصد بیان شد. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر از نرخ بلیت قطار اروپا می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

تور های مسافرتی و پکیج های سفر مرتبط

تور دور اروپا 24 روزه

پاریس 4 شب
استراسبورگ 1 شب
مونیخ 3 شب
اینسبروک 2 شب
ونیز 2 شب
رم 3 شب
کشتی 1 شب
آتن 3 شب
تسالونیکی 2 شب
استانبول 2 شب

بستن منو