lisbon

در لیسبون ، پایتخت کشور پرتغال از کجاها دیدن کنیم؟

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email
Share on print

پایتخت آفتابی پرتغال، لیسبون، در محل ورود رود تاگوس به اقیانوس اطلس قرار دارد. به عنوان یک مقصد گردشگری با جاذبه های دیدنی فراوان، شهر رودخانه ای لیسبون مانند کشور پرتغال دارای تاریخچه ای طولانی و غنی می باشد. از میان ویرانه های قلعه موریس که در بالای یکی از هفت تپه ساختته شده است تا یک کافه پیاده رو در مقابل دیوار باستانی ویزیگوت ها (Visigoth)، تور لیسبون دارای تفاوت های بسیاری است. بقایای رنگارنگ لیسبون در همه جا شهر وجود دارند.

لیسبون به نقش کلیدی خود در تاریخ اکتشافات پرتغال افتخار میکند. که یادبود اکتشافی لیسبون در این مبنا ساخته شده است.

سفر به لیسبون جاذبه های فراوانی دارد. لیسبون تعداد بسیاری از مسافرین را به دلایل مختلفی را به طرف خود می کشاند. تور لیسبون تجارب متنوعی را به مسافرینش ارائه میدهد. شاید مسافری معماری بینظیر لیسبون را ستایش کند، دیگری پا در ساحل زیبا لیسبون بگذارد و برخی دیگر از فرهنگ غذایی پرتغال لذت ببرند و غذایی با سبکی متفاوت را تجربه کنند.

در این لیست به جاذبه های دیدنی سفر به لیسبون می پردازیم.

برج بلم (Belém Tower)

اگر اجازه داشته باشید تنها یک مکان را در سفر به لیسبون بازدید کنید، انتخاب شما باید برج بلم باشد.

بر فراز دریا، در اسکله لیسلون واقع است. این قلعه ادغامی بینظیر از سبک معماری هایی از مدج تا موریسی، گوتیک تا رومی را به نمایش می گذارد.

از زمان ساخت قلعه در قرن شانزدهم با حمایت سنت جان، بر دهانه رودخانه تاگوس استوار ایستاده است و قرن ها شکوه و عظمت پرتغالی ها را در کشتیرانی را نظاره گر بوده است.

این قلعه به یکی از نمادهای شهر لیسبون تبدیل شده است. به عنوان آخرین نماد از شهر لیسبون در هنگام ماجراجویی ها دیده میشود. معروف است ماجراجویانی مانند واسکادوگاما که به سمت اقیانوس اطلس میرفتند، آخرین نمادی از شهر لیسبون می دیدند.

Belém Tower

تراموا شهری (Ride Tram)

همانند سان فرانسیسکوی آمریکا، سفر به لیسبون دارای جذابیت تراموا سواری است. همچنین شهر لیسبون بخاطر خطوط تراموایش معروف است.

هیچ کدام از خطوط تراموای لیسبون به اندازه خط 28 معروف و مشهور نیست. خطی که از مسیرهای شیب دار، جاده های سنگفرش شده و منطقه قدیمی آلفاما، دهه ها به فعالیت خود ادامه میدهد.

مسیر خسط 28 از بلندی های تپه گارسا شروع میشود، به سمت کوچه های محله Escloas Gerais میرود، و قبل از ترک محله، زیر گنبدهای باشکوه کلیسای Estrelas توقف می کند.

در تور لیسبون با سفر تراموا کامل، فرصت گشت و گذار در محله های جذاب لیسبون مهیا میشود، دهه ها تاریخ لیسبون، محله های زیبای و قلعه های باشکوه لیسبون در حین تراموا سواری قابل مشاهده است.

lisbon

منطقه آلفاما (Alfama District)

منطقه کوچک آلفاما در لیسون، مانند مرکز تاریخی شهرهای اروپایی می ماند. همانند فروم روم، قدیمی ترین قسمت شهر محسوب می شود، اگرچه قدمت این محله آلفاما به جای امپراطوری لاتینونس به دوره موروهای آفریقایی می رسد. 

خیابان ها و کوچه های باریک و پر پیچ و خم منطقه آلفاما، مهم ترین جاذبه دیدنی تور لیسبون محسوب میشود. در حین گشت و گذار در منطقه آلفاما، کلیساهای بزرگ مانند کلیسای جامع لیسبون و نیایشگاه های کاشی کاری شده، خود را در شهر نشان میدهند.

همچنی بقایای دیوارهای قدیمی شهر و میدان های مخفی همراه با کافه های فراوانی وجود دارد.

Alfama-District

سفر به شهر سینترا (Sintra)

“آیا به شهر سینترا رفته اید؟” سوال متدوالی که در تور لیسبون، از افراد ماجراجو و اهالی شهر شنیده میشود!

با اینکه شهری جدا از لیسبون است و در فاصله یک نیم ساعتی از آن قرار دارد، شهر زیبای سینترا یکی از جاذبه های دیدنی سفر به لیسبون می شود و تورهای یکروزه سفره سینترا در لیسبون وجود دارد. به دلیل اینکه این شهر در فهرست اماکن تاریخی یونسکو ثبت شده است و دارای ساختمان هایی قرن نوزدهمی با سبک معماری رومانتیسم می باشد، گردشگران فراوانی به خود جلب میکند.

این شهر دارای جاذبه های تحسین شده ای مانند کوه سحرآمیز ماه، کلیساهای شیک باروکی، عمارت های رنگارنگ و تعدادی از زیباترین قصرهای اروپا که متعلق به پادشاهان پرتغال بوده است.

Sintra, Portugal

قلعه سنت جورج (St. George’s Castle)

قلعه سنت جورج محبوب ترین جاذبه های دینی سفر به لیسبون محسوب میشود.

به مدت دو هزار محکم و استوار بر فراز خیابان های محله های آلفاما ایستاده است. این ارگ عظیم و شکوهمند در ابتدا توسط رومیان ساخته شده است. سپس توسط حمکرانانی از بربرها تا شوالیه های نجات دهنده اندلس توسعه و گسترش یافته است.

امروزه این قلعه شکوهمند، دارای برج و باروهای بلند و هلالی شکل به همراه خندق های خشک می باشد. این دژ مستحکم دارای سایر ویژگی های دفاعی نیز میباشد.

در هنگام عبور از دروازه بزرگ قلعه، نشان سلطنتی هک شده پرتغال نشان از قدرت و شکوه سلطنتی کشور پرتغال  دارد. 

st. george’s castle lisbon

بنای مقدس ژرومینوس در لیسبون

یکی از بناهایی که به نماد لیسبون تبدیل شده و توریست‌های زیادی را هم به سوی خود می‌کشاند، بنای مقدس ژرومینوس در لیسبون است. این بنا در واقع یک صومعه است که قدمتی بس تاریخی دارد. در واقع می‌توان قدمت این صومعهٔ زیبا را به قرن پانزده میلادی نسبت داد. سبک معماری و طراحی ژرومینوس مانوئلینی بوده و دارای طراحی بسیار خیره کننده ای است. نمای بیرونی آن و نیز طراحی داخلی حرف‌های زیادی برای گفتن دارد و بسیاری از گردشگران را به سوی می‌کشاند. باید بدانید که این صومعه در آن زمان به احترام فردی به نام واسکو دو گاما ساخته شد؛ این فرد توانسته بود از سمت پرتغال راهی به هندوستان کشف کند و همین امر تغییر شگرفتی در زیربنای اقتصاد هر دو کشور پدید آورد. در این صومعه یک کلیسای بسیار معروف نیز ساخته شده که دارای معماری گوتیک بوده و در نوع خود بی نظیر است. وقتی به کلیسا وارد می‌شوید، تزیینات و طراحی آن هوش از سر شما می‌برد. جالب اینجاست که کلیسا دری به سمت صومعه دارد و وقتی از آن در وارد صومعه می‌شوید، می‌توانید مزار افراد سرشناس و ارشد پرتغال را ببینید. برای رفتن به این صومعه کافی است به میدان معروف امپراتوری در لیسبون بروید و از آنجا با پنج دقیقه پیاده روی خود را به صومعه برسانید. این صومعه همه روزه از ده صبح تا پنج بعداز ظهر باز بوده و تنها روزهای دوشنبه تعطیل می‌باشد. جالب اینجاست که بدانید اگر یکشنبهٔ اول هر ماه به بازدید از این مکان زیبا بروید، می‌توانید به صورت رایگان از آن دیدن کنید. البته که در دیگر روزها باید هزینهٔ ورودی را پرداخت نمایید.

Jeronimos Monastery

سخن پایانی

شهر زیبای لیسبون دارای آثار تاریخی زیبا و شکوهمندی است که در دوره های مختلف توسط حکمرانان بسیاری در این شهر ساخته است. این شهر زیبای ساحلی دارای امکانات تفریحی و جاذبه های بیشماری است که سفری دلنشین و هیجان انگیزی را برای مسافرین خود مهیا می کند.

فرم عضویت در خبرنامه جهانگیر گشت آسمان

رزرو قطار اروپا

رزرو هتل در سراسر جهان

رزرو پرواز تمامی خطوط

رزرو کشتی کروز لوکس

نماینده فروش بلیت قطار های اروپایی و کشتی های تفریحی و لوکس کروز MSC در ایران

آدرس : تهران – خیابان شریعتی .خیابان ظفر(شهید دستگردی) .خیابان فرید افشار . بلوار آرش شرقی . خیابان دلیری (نونهالان) . نبش کوچه حیدری شماره 48 طبقه اول
تلفن : 26410130-021
ایمیل : contact@jahangirgashttours.com

  • تور ترکیه
  • تور دبی
  • تور فرانسه
  • تور اروپا
  • تور ترکیه
  • تور نمایشگاهی آسیا
  • تور های نمایشگاهی اروپا
بستن منو