سفر با قطار اروپایی همیشه یکی از لذت بخش ترین بخش سفر به اروپا است. امکانات رفاهی عالی و خدماتی که در قطارهای اروپا ارائه می شود در کنار مسیرهای زیبایی که این قطارها می پیمایند همیشه جزء لذت بخش ترین تجربه هایی بوده است که هر گردشگری می تواند داشته باشد. در کنار همه این جاذبه های حیرت انگیز در کنار بازدید از ایستگاه های زیبای اروپا دو چندان می شود. ایستگاه هایی که در طرح و معماری از زیبایی اعجاب انگیزی برخوردار اند. در این مقاله قصد داریم به معرفی زیباترین ایستگاه های قطار اروپا بپردازیم که بی شک به عنوان جاذبه های گردشگری اروپا مطرح هستند.

1- ایستگاه قطار ویورلی ادینبورگ اسکاتلند ( Edinburgh Waverley Railway Station )

دومین ایستگاه پر رفت و آمد اسکاتلند این ایستگاه بسیار زیبا است در مساحتی بالغ بر 10 هکتار ساخته شده است و از همین رو بزرگترین ایستگاه قطار اروپایی در بخش بریتانیا است. صرفه نظر از بنای زیبا و معماری این ایستگاه قطار در کنار جاذبه های تاریخی قرار گرفته است. با بازدید از این ایستگاه می توانید با صرف زمان اندکی از جاذبه های گردشگری این شهر نیز بازدید کنید.

2- ایستگاه راه آهن مرکزی هلسینکی ( Helsinki Central Rail Station )

این ایستگاه در سال 2013 از نظر بی بی سی به عنوان زیباترین ایستگاه جهان معرفی شده است. در واقع ایستگاه راه آهن مرکزی فنلاند یک ایستگاه بین المللی است که هر روزه  400،000 مسافر را به سراسر فنلاند و اروپا جا به جا می کند.

3- ایستگاه مرکزی آنتورپ بلژیک ( Antwerpen-Centraal Station )

یکی از برترین ایستگاه های قطار اروپا، ایستگاه مرکزی آنتورپ بلژیک است که به کلیسای جامع راه آهن معروف است. دلیل این نامگذاری شکوه و زیبایی این ایستگاه قطار است که بی شباهت به معماری کلیساها نیست. این ایستگاه قطار عناوین برتری را در میان ایستگاه های قطار اروپا کسب کرده است.

4-ایستگاه راه آهن مرکزی برلین ( Berlin Hauptbahnhof)

یکی از بزرگترین و پرطرفدار ترین ایستگاه های راه آهن اروپا، ایستگاه راه آهن برلین است. که مجموعه ای از مراکز خرید، استخر رو باز و مراکز تفریحی دیگری را شامل می شود. از همین رو این ایستگاه برای گردشگران بسیار جذاب است. اگر قصد سفر به آلمان را دارید و می خواهید با قطار اروپا سفر کنید حتما بازدید از برلین و این ایستگاه را در برنامه سفر خود قرار دهید. این ایستگاه یکی از جاذبه های گردشگری برلین نیز محسوب می شود که به راحتی در دسترس است.

5- ایستگاه راه آهن مسکو ( Komsomolskaya )

ایستگاه های قطار و مترو مسکو و سن پترزبورگ از آثار تاریخی مجلل اروپایی نیز زیباتر هستند! در میان این ایستگاه های قطار که بیشتر شبیه کاخ ها و موزه ها هستند، ایستگاه قطار راه آهن مسکو یکی از شاهکارهای معماری اروپا قرار دارد. این ایستگاه به سبک معماری باروک ساخته شده است که زیبایی آن را صد چندان می کند. در تور مسکو حتما از ایستگا های قطار و مترو این شهر بازدید کنید که تجربه ای بی نظیر خواهد بود.

6- ایستگاه قطار مرکزی استکهلم سوئد

یکی دیگر از ایستگاه های قطار اروپا که در این مقاله به آن می پردازیم ایستگاه قطار مرکزی سوئد است که ویژگی منحصر به فرد این ایستگاه، استفاده از گرمای بدن مسافران برای گرم نگه داشتن ساختمان های اداری این ایستگاه استفاده می شود. اگر قصد مسافرت به اروپا را دارید حتما از این ایستگاه زیبا دیدن کنید که یکی از جاذبه های گردشگری استکهلم محسوب می شود.

سفر با قطار اروپا به برخی از این ایستگاه های معرفی شده ختم خواهد شد. بی شک حضور در این ایستگاه ها حس بودن در فضایی تاریخی را به شما القا خواهد کرد که بسیار لذت بخش است. سفر با قطار اروپایی سرشار از جاذبه و زیبایی خواهد بود. اگر خواهان دیدن این زیبایی های خارق العاده هستید با قطار اروپا همراه شوید. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید.

تور های مسافرتی و پکیج های سفر مرتبط

تور دور اروپا 24 روزه

پاریس 4 شب
استراسبورگ 1 شب
مونیخ 3 شب
اینسبروک 2 شب
ونیز 2 شب
رم 3 شب
کشتی 1 شب
آتن 3 شب
تسالونیکی 2 شب
استانبول 2 شب

بستن منو