تور کریسمس اروپا

چه زمانی برای خرید بلیط قطار اروپا در کریسمس مناسب است ؟

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email
Share on print

کریسمس زمان شلوغی قطار های اروپایی است . از طرفی به علت ارزان تر بودن این بلیط ها نسبت به هواپیما باعث شده است روز به روز به طرفداران مسافرت با قطار اروپا افزوده شود
به طور کلی و بر طبق دستور العمل جدید بلیط های قطار را برای کریسمس می توان از سه ماه قبل از کریسمس رزرو کرد . این زمان می تواند به شما اجازه دهد که بدون دغدغه به خرید بلیط بپردازید اما این زمان شاید برای برخی از گردشگران که به رزور بلیط قطار اروپا می پردازند خسته کننده باشد و این دسته از گردشگران نمی توانند به راحتی در ایام کریسمس بلیط قطار را تهیه کنند.
البته در برخی از مواقع این زمان به مقدار کمتری کاهش می یابد . دلیل این امر مسئله عرضه و تقاضا در اروپاست که شرکت های ریلی بازار را متعادل نگه دارند . در ادامه به بررسی سوال مطرح شده در قالب پاسخ دادن به سوالات مشابه آن خواهیم پرداخت .

کریسمس در اروپا

چه زمانی می توانیم به رزرو بلیط قطار بپردازیم؟
برای جواب دادن به این سوال باید بگوییم در کشورهای مختلف اروپایی این زمان با تاخیر یکی دو روزه همراه است . اما نگران نباشید اگر شما نتوانید بلیط قطار را رزرو کنید کس دیگری هم نمی تواند . اما به طور کلی اول کشور فرانسه رزرو بلیط قطار را باز می کند و بعد از آن المان و به همین ترتیب . اما از 15 آذر ماه می توانید به راحتی برای رزرو بلیط قطار اقدام کنید .
آیا لازم است بلیط قطار را پیش از موعد رزرو کنیم؟
در چند سال اخیر این امکان وجود نداشت که بلیط قطار اروپا را رزرو کنید اما این روند با توجه به استراتژی های جدید اروپایی تغییر کرده است.نحوه رزرو بلیط این طور است که اگر از سه ماه قبل برای رزرو بلیط اقدام کنید با هزینه کمتری بلیط را تهیه خواهید کرد و هر چه این زمان به زمان شلوغی نزدیک تر شود و همچنین صندلی های قطار به تدریج فروخته شوند قیمت بلیط قطارها نیز افزایش خواهد یافت.

قیمت بلیط قطار اروپایی در اوایل عرضه ارزان و روز سفر گرانتر است .
از زمان خصوصی سازی قطار های انگلیس یک سیستم قیمت گذاری منظم در این کشور اجرا شده است که تقریبا از سال 2014 اجرا می شود . قطارهای حومه شهر ها ارزان تر و قیمت بلیط آنها معقول است اما برای مسافرت بین دو شهر بزرگ باید آن را پیش خرید کنید . برای درک بهتر نحوه قیمت گذاری یک مثال آورده شده است که شما را با آن آشنا می کند :
– قیمت بلیط در روز خرید : 130 پوند
– قیمت بلیط یک هفته قبل از سفر: 99 پوند
– قیمت بلیط یک ماه قبل از سفر: 89 پوند
– قیمت بلیط سه ماه قبل از سفر: 69 پوند

قطار اروپایی

تا بدین جا معلوم شد که خرید بلیط قطار سه ماه قبل تر از زمان سفر به مراتب ارزان تر است اما آیا همه می توانند سه ماه قبل از سفر بلیط خودشان را رزرو کنند و آیا این کار منطقی به نظر می رسد ؟
البته این امکان برای تمامی گردشگران وجود ندارد که بتوانند سه ماه قبل از سفرشان برنامه ریزی کنند . اما همان طور که مشاهده کردید خرید بلیط یک ماه و حتی یک هفته قبل از سفر نیز می تواند ارزان تر از روز سفر باشد و این خبر خوبی است . افرادی که بتوانند برنامه سفر خود را دقیق تر بچینند می توانند با خرید زود تر بلیط ها از تخفیفات بهتری برخوردار شوند .

آیا گزینه Eurail pass گزینه بهتری است؟
در هنگام استفاده از این سیستم نیاز است صندلی خود را رزرو کنید.این مبلغ حدود 5 یورو است که مجبور هستید برای هر مقصد و رزرو بلیط بپردازید آن هم در صورتی که صندلی خالی وجود داشته باشد. این همه در صورتی است که این سیستم قطارهای کیفیت پایین تری را در اختیار شما قرار خواهد داد( البته در زمان کریسمس)
البته مسئولین فروش بلیط های این نوع سیستم همان طور که می توانند تعداد صندلی های موجود و قیمت ها را تنظیم کنند به فکر هزینه های سفر شما نیز هستند و نگرانی های مسافران را کمتر می کنند. البته نمی توان گفت این نوع سیستم ارزان تر است اما شما با انعطاف بیشتری از قیمت ها و حق انتخاب رو به رو هستید .

پس شما دو گزینه برای مسافرت با قطار و خرید بلیط ارزان قطار برای انتخاب کردن دارید اول اینکه از سیستم ریل پس استفاده کنید و دوم اینکه حداقل یک ماه قبل از سفر بلیط های خود را تهیه کنید.
بدیهی است که در نقاط مختلف اروپا بلیط قطار بستگی به سیاست های آن کشور دارد اما در حالت کلی دو گزینه ای که در بالا مطرح شد گزینه هایی برای سفر ارزان در سراسر اروپاست .

خرید بلیط حداقل یک ماه قبل از سفر
اگر می توانید برنامه سفر خود را به خوبی تنظیم کنید پیشنهاد می کنیم از این روش استفاده کنید که بلیط های قطار را با مبلغ کمتری می توانید تهیه کنید و هزینه های سفر خود را به مقدار قابل توجهی کاهش دهید .

سفر با سیستم ریل پس (rail pass)
در نگاه اول این سیستم ارزان به نظر نمی رسد اما با سفر با این سیستم دیگر مجبور نیستید روز ها قبل صندلی خود را رزرو کنید ، این سیستم برای مسافران چند مسیره بسیار به صرفه و ارزان است پس پیشنهاد می کنیم اگر قصد مسافرت با چند مسیر را دارید از این سیستم استفاده کنید.

از کجا بلیط های قطار اروپا را تهیه کنیم:
-اولین و بهترین پیشنهاد ما شرکت های داخلی هستند که نماینده rail Europe هستند ، با این روش دیگر مشکلی در رزرو صندلی خود نیز نخواهید داشت و سفر شما با کمترین دغدغه و نگرانی به اتمام خواهد رسید زیرا مشاورینی با تجربه در این شرکت ها هستند که شما را با تجربه خود راهنمایی خواهند کرد .
– دومین پیشنهاد ما استفاده از سایت های ارائه دهنده بلیط قطار هستند که سریع تر و ارزان تر خدمات خود را ارائه می دهند اما شما به هیچ و جه مشاوری را در کنار خود نخواهید داشت که شما را راهنمایی کند .

تور های مسافرتی و پکیج های سفر مرتبط

تور دور اروپا 24 روزه

پاریس 4 شب
استراسبورگ 1 شب
مونیخ 3 شب
اینسبروک 2 شب
ونیز 2 شب
رم 3 شب
کشتی 1 شب
آتن 3 شب
تسالونیکی 2 شب
استانبول 2 شب

فرم عضویت در خبرنامه جهانگیر گشت آسمان

رزرو قطار اروپا

رزرو هتل در سراسر جهان

رزرو پرواز تمامی خطوط

رزرو کشتی کروز لوکس

نماینده فروش بلیت قطار های اروپایی و کشتی های تفریحی و لوکس کروز MSC در ایران

آدرس : تهران – خیابان شریعتی .خیابان ظفر(شهید دستگردی) .خیابان فرید افشار . بلوار آرش شرقی . خیابان دلیری (نونهالان) . نبش کوچه حیدری شماره 48 طبقه اول
تلفن : 26410130-021
ایمیل : contact@jahangirgashttours.com

  • تور ترکیه
  • تور دبی
  • تور فرانسه
  • تور اروپا
  • تور ترکیه
  • تور نمایشگاهی آسیا
  • تور های نمایشگاهی اروپا
بستن منو