خرید بلیط قطار اروپا

سه نکته مهم که در هنگام خرید بلیط قطار اروپا باید به آن توجه کنید

مسافرت با قطار در قاره سبز بسیار خاطر انگیز است اما همیشه مشکلاتی را نیز به همراه دارد . اگر قصد مسافرت به قاره اروپا را دارید و اگرقصد مسافرت با قطار را دارید پیشنهاد می کنیم این مطلب را بخوانید...

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email
Share on print

مسافرت با قطار در قاره سبز بسیار خاطر انگیز است اما همیشه مشکلاتی را نیز به همراه دارد . اگر قصد مسافرت به قاره اروپا را دارید و اگرقصد مسافرت با قطار را دارید پیشنهاد می کنیم این مطلب را بخوانید . این مقاله به شما کمک خواهد کرد مشکلات سفر با قطار را به حداقل برسانید و به جای گیر کردن در مشکلات سفر از سفر خودشان لذت ببرند.در مورد خرید بلیط قطار اروپایی نکات مهمی هستند که باید به آنها توجه داشت .توجه نکردن به این نکات می تواند شما را در سفرتان دچار مشکل کند . در اینجا قصد داریم به سه نکته از مهم ترین نکات در هنگام خرید بلیط قطار اروپا اشاره کنیم که لازم است از سوی شما به آن توجه شود .

1- اگر  در سفر خود بیش از 3 مقصد اروپایی را در برنامه دارید بهتر است از سیستم pass استفاده کنید.

مزیت استفاده از بلیط های pass  به جای point to point این است که هزینه کمتری را به ازای هر بلیط خواهید پرداخت . البته کشورهایی که برای مسافرت انتخاب می کنید باید مرز مشترک آبی یا زمینی داشته باشند . اما در حالت کلی برای مسافرت های چند مسیره یا با چند مقصد بلیط های pass بهتر از انواع دیگر بلیط است.

سه نکته مهم که در هنگام خرید بلیط قطار اروپا باید به آن توجه کنید

2- در هنگام خرید بلیط قطار اروپا حتما صندلی خود را نیز رزرو کنید .

اگر در حال خرید بلیط قطار اروپا هستید توجه داشته باشید که  در برخی از قطار های اروپایی علاوه بر خرید بلیط این قطارها باید صندلی خود در قطار را نیز رزرو کنید که البته رزرو صندلی در قطار هم هزینه ای 9 الی 10 یورویی خواهد داشت. پس توجه داشته باشید در هنگام خرید بلیط از آژانسهای مسافرتی حتما از رزرو شدن صندلی خود در قطار نیز اطمینان حاصل کنید. البته اگر از بلیط قطار را از آژانس هایی تهیه کنید که تخصصشان در فروش بلیط قطار است بی شک مشکلی نخواهید داشت  زیرا تجربه آنها به کمک شما خواهد آمد تا مشکلی نداشته باشید .

توجه داشته باشید که برای رزرو صندلی خود به میزان راحتی کلاس ها و همین طور تعداد چمدان ها واندازه چمدان های خود را در نظر بگیرید . برای این منظور بهتر است از کارگزار خود مشاوره بخواهید.

3- بلیط خود را بگیرید .

بلیط قطار اروپا همیشه به صورت حضوری رزرو نمی شود. امروزه اکثر بلیط های قطار به صورت اینترنتی رزرو می شود ، اگر شما هم بلیط قطار خود را به صورت اینترنتی رزرو کرده اید ، در ایستگاه های قطار در اروپا می توانید از طریق دستگاه های خودکار  “ticket machine” صدور بلیط و با داشتن کد بلیط اینترنتی خود ، آن را از دستگاه دریافت کرده و سوار قطار شوید. نباید بلیط قطار را با دستگاه های کپی معمولی کپی کرد این کار باعث می شود برای شما مشکلاتی به وجود بیاید .

طرز کار دستگاه خودکار “ticket machine”  آسان است . ابتدا شما نوع بلیط/گذر خود را انتخاب می کنید در این حالت شما می توانید تا 10 نوع بلیط/گذر را خریداری کنید. البته خرید های شما به صورت متوالی انجام می شود و نه به صورت همزمان . بلیط ها از زمان صدور خود معتبر هستند .

سه نکته مهم که در هنگام خرید بلیط قطار اروپا باید به آن توجه کنید

خرید بلیط ارزان قطار اروپا همیشه یکی از دغدغه های گردشگران بوده است. گردشگران همیشه به دنبال ارزان ترین بلیط های قطار ها هستند تا بتوانند مسیر های بیشتر را با صرف هزینه و زمان کمتر بپیمایند. در مورد اینکه چگونه خرید بلیط قطار را انجام دهیم راه های مختلفی وجود دارد اما ارزان ترین راه تهیه بلیط قطار استفاده از وبسایت های اروپایی هستند که بالطبع از رقبای آمریکایی خود ارزانتر هستند. تهیه بلیط قطار اگر با آژانس متخصص فروش بلیط قطار انجام شود همیشه به نفع شما خواهد بود . سعی کنید از تجارب فروشندگان بلیط قطار حداکثر استفاده را بکنید و ابهامات خود را رفع کنید .

تور های مسافرتی و پکیج های سفر مرتبط

تور دور اروپا 24 روزه

پاریس 4 شب
استراسبورگ 1 شب
مونیخ 3 شب
اینسبروک 2 شب
ونیز 2 شب
رم 3 شب
کشتی 1 شب
آتن 3 شب
تسالونیکی 2 شب
استانبول 2 شب

فرم عضویت در خبرنامه جهانگیر گشت آسمان

رزرو قطار اروپا

رزرو هتل در سراسر جهان

رزرو پرواز تمامی خطوط

رزرو کشتی کروز لوکس

نماینده فروش بلیت قطار های اروپایی و کشتی های تفریحی و لوکس کروز MSC در ایران

آدرس : تهران – خیابان شریعتی .خیابان ظفر(شهید دستگردی) .خیابان فرید افشار . بلوار آرش شرقی . خیابان دلیری (نونهالان) . نبش کوچه حیدری شماره 48 طبقه اول
تلفن : 26410130-021
ایمیل : contact@jahangirgashttours.com

  • تور ترکیه
  • تور دبی
  • تور فرانسه
  • تور اروپا
  • تور ترکیه
  • تور نمایشگاهی آسیا
  • تور های نمایشگاهی اروپا
بستن منو